Yıllara meydan okuyun

Yıllar geçse de genç kalmayı kim istemez. Bunun için yapmanız gereken, bazı ayrıntılara dikkat etmek. Her zaman genç görünmek için kendinize özen göstermeniz yeterli…

Silüetiniz önemli
Uzaktan kimler genç görünür? İnce bir silüete sahip ve sırtını dik tutanlar. Fazla olan her kilo her zaman yaşınızı daha yükü gösterir.

Gülümsemeyi ihmal etmeyin
Canlılık, yani sağlıklı olmak insanı en azından genç tutar. Gülümseyin! Genç insanlar bile gülerken yüzleri kırışır. Gülerken yüz adalelerine jimnastik yaptırarak kırışmasını ertelemiş oluyorsunuz. Sanılanın aksine gülmek yüzü kırıştırmaz, kırışmasını önler; somurtmak ise, yüzün sarkmasına yol açar.

Kıyafet seçimine özen gösterin
Bilindiği gibi, sportif giysiler erkek veya kadın olsun insanı genç gösteriyor… Üstelik fazla kiloları da gizliyor. Dar pantolon, şık bir tişört ve spor ayakkabılar sizi genç gösterecektir.

Saçlarınızı biçimlendirin
Hep kısa saçın insanı genç gösterdiğine inanılır. Oysa uzun ve dalgalı ya da dümdüz omuzlara inen saçlar görünümünüze gençlik katar. Kakül de alnınızdaki kırışıkları gizler.

Tavır ve davranışlarınız
Konuşmaya “Bizim zamanımızda…” diye başlayanlardansanız, genç görünümünüz konuşmaya başladığınız an biter. Günümüz dünyasına ayak uydurmak için gençleri dinleyin, onların diliyle konuşun.

Renk seçimlerinde hassas olun
Açık tonlarla ve pastel renklere asılın. Makyajınızı abartmayın, hafif bir makyaj yapın ama renk kullanın. Bu konuda bir renk uzmanına danışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek