Yüksek kan basıncını düşüren bitkisel kürler

Uzmanlar, sıklıkla karşılaşılan yüksek kan basıncı sorununa karşı ökseotu – alıç – atkuyruğu karışımı ile yapılan bitkisel kürlerin ve sarımsak tüketiminin iyi geleceğini belirtiyor.

Alıç, kalbi güçlendirici ve çalışma ritmini düzenleyici etkilere sahiptir. Kan basıncının düzenlenmesinde ve damar kireçlenmesinde başarıyla kullanılabilir.

Kesinlikle hiçbir yan etkisi olmayan alıç uzun süre ve aralıksız olarak alınabilir. Günde 2-3 bardak çay, biraz bal ile tatlandırılarak, aç karnına veya öğün aralarında içilmelidir.

Ökseotu – alıç – atkuyruğu karışımı çayı

Ökseotu – alıç – atkuyruğu eşit karışımının çayı, daha da yararlı olabilir. Günde 2-3 bardak içmek yeterlidir. İnce kıyılmış bitki harmanından 2-3 çay kaşığı dolusu, 1 bardak kaynar suyla haşlanır, 10-12 dakika kadar demlendikten sonra süzülür. Aç karnına ve tatlandırmadan içilir.

Ökseotu – alıç – atkuyruğu, ayrıca tentür biçiminde de kullanılabilir. 2 ölçü ökseotu, 1 ölçü alıç, 1 ölçü atkuyruğu karıştırılır ve iyice çalkalanır. Günde 2-3 kere, 25-30 damla, aç karnına, dil üstüne alınır ve bir süre ağızda tutulduktan sonra yutulur. Bu miktar, yarı yarıya suyla karıştırılarak da alınabilir.

Ökseotunun etkin maddeleri, damarlardaki gerginliği, kasılmaları çözmede çak başarılıdır. günde 1-2 bardak bitki çayı, aç karnına içilir.

Ökseotu çayı, soğuk suda demlenmelidir. 1-2 çay kaşığı ince kıyılmış bitki, 1 bardak suda 8-10 saat kadar demlendikten sonra, süzülür. Her kullanım için taze demlenen çay, tatlandırılmadan, aç karnına içilmelidir.

Sarımsak

Kan basıncını düşürmekle kalmayıp, damar duvarlarının pürüzsüz kalmalarını, damarların esnekliklerini yitirmemelerini ve böylece damar sertliği oluşmamasını da başarıyla sağlar. Bu etkiyi elde edebilmek için, günde 3-4 diş sarımsak yenilmesi yeterlidir.

Mideleri sarımsağa duyarlı veya rahatsız edici koku üretmek istemeyen kişiler, sarımsak drajeleri veya sarımsak tentürü de kullanabilir, sonuç değişmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek