5 adımda kendinizi mutlu hissedin

Araştırmalar, kış aylarında depresyon vakalarının arttığını gösteriyor. Kapalı havadan ve güneş ışığı yetersizliğinden, mevsimsel depresyonun en önemli belirtileri, yorgunluk ve yalnız kalma ihtiyacıdır. Eğer siz de uzun süredir kendinizi bitkin ve mutsuz hissediyorsanız önerilerimize kulak verin.

Müzik dinleyin

Müzik, beynin mutluluk hissi yaratan kısmını harekete geçirir. Hızlı müzik, kalp ritimlerini artırarak enerji verir. Depresyonda olduğunuzu hissettiğinizde teybin sesini açın ve hareketli şarkılara eşlik edin.

Hayat harekettir

Sürekli uyumak ya da boş boş oturmak da depresyonu artırır. Yarım saatlik bir yürüyüş, kafanızdaki kötü düşüncelerden kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Güneşten yararlanın

Güneş ışığı görür görmez, kendinizi dışarı atın. Çünkü güneş ışınları, ruhsal durumunuzu olumlu yönde etkileyecektir. Güneşli günlerde odanızın perdelerini ve panjurlarını da açın.

Sağlıklı beslenin

Yeterli miktarda karbonhidrat alamazsanız kendinizi güçsüz hissedersiniz. Her öğünde mutlaka az da olsa karbonhidrat almaya dikkat edin. Buğday ekmeği yiyerek enerji toplayabilirsiniz.

Gülmek sana yakışıyor

Gülmek, beynin endorfin üretmesini sağlıyor. Televizyonda komedi filmi seyretmeniz bile içinde bulunduğunuz karamsarlıktan kurtulmanızı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek