Çalışan kadının güzellik rehberi

Eğer çalışıyorsanız kesinlikle erkek egemen bir ortamdasınız demektir. İçinde bulunduğunuz erkek egemen ortam asla kadınca giyinmenizi engellememeli, kadınlığınızı gölgelememeli… İş hayatında giyinmenin altın kuralı, bulunduğunuz iş kolunun geleneklerine uygun ama kendinizi de yansıtan bir tarz belirlemekten geçiyor.

Canlı renkler

İşinize ciddiyetle yaklaşımınızı vurgulayacak zarif, temiz ve uyumlu kıyafetleri seçin. Etek-pantolon takımlar, gömlekle kombine edilmiş etek ve pantolonlar, düz kesim elbiseler ideal olanlardır. Çok canlı renkleri de seçmeyin ama kendinizi grinin içine de hapsetmeyin. Yeşil, bordo, kahverengi, lal gibi renklerle gardırobunuzu çeşitlendirin.

Zarif takılar seçin

Her detayı düşünün! Ayakkabılarınız topuklu veya topuksuz olabilir ama mutlaka temiz ve cilalı olmalı. Abartısız ve zarif takılar kullanın; ama annenizin inci kolyesi ile de kendinize olduğunuzdan daha yaşlı bir hava vermeyin!

İş yaşamında makyaja gelince; canlı renklerden, koyu ve yoğun uygulamalardan mutlaka kaçının.

Sade ve doğal bir makyaj yapın

Gözlere hafif gölgeler, 2 kat rimel, biraz allık ve ruj. Saç ise, genel görünümde son derece etkilidir. Asla yağlı, kirli ve boyası gelmiş bir saçla işe gitmeyin. Rahat etmek için saçınızı toplayın; böylece sürekli düzeltmek zorunda da kalmazsınız. Kıyafet renginizle uyumlu tokalar seçin. Payetli kelebek tokaları günlük hayatınıza bırakın!

Çiçeksi parfümler…

Parfüm de çok önemli. Asla ağır kokular kullanmayın. Hafif, çiçeksi aromalardan yapılmış parfümleri tercih edin. Parfümünüzle “banyo” yapmayın, az sıkın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek