Cildinizi nemsiz bırakmayın

Havaların cildinizi yıpratmasını istemiyorsanız günlük bakımınıza biraz daha fazla özen göstermeniz gerekecek… Özellikle rüzgarlı havalarda, cildin tahriş olmasını engellemek için nemlendirici kullanmak en iyi çözüm.

Cilt temizliğinizde mevsim meyvelerinide kullanabileceğinizi unutmayın! İşte cilt tiplerine göre kullanılması gereken nemlendiriciler…

Kuru ciltler için

Kırışma ve tahriş olmaya müsait olduğundan, soğuk havalardan en fazla etkilenen cilt tipidir. Yağlı nemlendiricilerin yanı sıra evinizde hazırlayacağınız yoğurt maskeleri ile de cildinize nem kazandırabileceğinizi unutmayın!

Karma ciltler için

Genellikle ‘T-Bölgesi’ yağlı, geri kalanı ise normal olan bu cilt tipi için eskiden birkaç farklı ürün kullanmak gerekebilirdi, fakat günümüzde tek ürünle de bu cilt tipine uygun bakım yapabilmek mümkün. Su bazlı ve orta yağlı nemlendiriciler bu cilt tipi için ideal. Ayrıca bol su içmeyi de unutmayın!

Yağlı ciltler için

Kış aylarının en şanslı cildi olarak kabul edilen yağlı ciltlerin de nemlendirici kullanması gerekiyor. Çünkü cildin yağlı olması, nemli olduğu anlamını taşımıyor. Hava şartlarından dolayı ciltte oluşan nem kaybı, su bazlı bakım ürünleriyle yağlı cilde kazandırılabilir. Bu cilt tipinde önemli olan, yağlı ürünlerden kaçınmak…

Genelde akne problemi yağlı ciltlerde görüldüğü için, sorunsuz olduğu kadar da bakım gerektiren bir cilt tipidir. Bal maskeleri ve yumurta akı bu ciltler için ideal olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek