Çocuk sahibi olmak için acele etmeyin

Çocuk, aile için çok önemlidir. Dr. Jack Balswick, yeni evli çiflerin bu konudaki aceleci tutumunun, boşanmaların ana nedenlerinden biri olduğu görüşünde. ABD’nin ünlü evlilik uzmanlarından Dr. Jack Balswick, evlendikten kısa bir süre sonra bebek sahibi olanların, boşanma kavramıyla ön anlaşma yaptıklarını da bilmeleri gerektiğini söylüyor.

Dr. Balswick, evliliklerde ilk 2 yılın çok önemli olduğunu ve bu süre içinde romantizmin, sevgi ve uyumun korunması halinde ilişkilerin bir düzene oturduğunu ifade ediyor. Evliliklerdeki önemli olgular listesinde ilk sırayı alan “bebek sahibi olmanın” kuralları olduğunu belirten Dr. Balswick’in, bu konuda çiftlere tavsiyeleri şöyle:

Duygusal dönem

Evliliklerin ilk yılları, duygusallıkla bağlantılıdır. Özellikle bayanlar, annelik kavramına kendilerini adapte etmeye çalışır. Dr. Balswick’e göre, öncelikle çiftler bebek sahibi olmak için zorlu bir yol olarak görünen ilk 2 yılı başarıyla aşmalı.

Mutluluk rüzgarları

Evliliğin ilk yılları biraz duygusaldır. Kişiler birbirlerini hem tanır hem de imtihan eder. Daha sonra kişiler ev, araba, vs. almak için birlikte plan yapar. Belli girişimler yapıldığında, artık yavaş yavaş mutluluk rüzgarı esmeye başlar. Eğer bu doneler yerine geldiyle, artık temel sağlam bir şekilde atılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek