Doğal yöntemlerle dolgun saçlar

Uzmanlar, birçok insan şikâyeti olan saçların yıpranmasının bazı doğal yöntemlerle ve bitkisel kürlerle önlenebileceğini belirtiyor. İşte dolgun saçlara sahip olmak için kulak vermeniz gereken uzman önerileri.

Zeytinyağı ve bal tedavisi

Yarım çay fincanı yeşil zeytinyağıyla 1 çay fincanı süzme balı karıştırın. Bu sıvıyı iyice sallayıp çalkalayın ve birkaç gün dinlenmeye bırakın. Daha sonra bu karışımı baş derinize ovarak ve tarayarak yedirin.

Ancak, bu işlemi yaparken tarağın dişlerinin baş derinize batmamasına özen gösterin. Başınıza bir naylon torba geçirerek, başın sıcaklığını muhafaza etmeyi sağlayın.

Karışımı başınızda yarım saat beklettikten sonra, saçlarınızı bol suyla durulayın. Bu işlem, koyu renk saçların ışıltılı bir hal alıp parlamasını sağlar.

Protein tedavisi

Yumurta ile yapılacak protein tedavisi, hemen hemen her tür saç için uygundur. 2 yumurtayı çırpın ve içine yavaş yavaş 1 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 çorba kaşığı gliserin, 1 çorba kaşığı sirke (mümkünse elma sirkesi) ilave edin. Saçınızı şampuanladıktan sonra, karışımı sürün.

Kakao yağı tedavisi

İçinde su kaynayan genişçe bir tencerenin içine, daha küçük bir kabı oturtun. Yarım çay fincanı ayçiçeği yağını, 1 çorba kaşığı kakao yağını, 1 çorba kaşığı susuz lanolini, bu ikinci kabın içinde eritin. Bütün bu yağlar eriyince, kabı kaynar suyun içinden alın ve karışımı iyice çırpın.

Bu karışımdan 1 çorba kaşığı kadarını alarak buna 1 çorba kaşığı su katıp iyice karıştırın. Sıvıyı başınıza sürün ve 15 dakika bekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek