Dumansız hava sahası denetlemeleri sürüyor

Dumansız hava sahası için ekiplerin tanınma ihtimaline karşı çapraz denetim yapan Sağlık Bakanlığı, tebdili kıyafet denetimlere de devam ediyor.

Bakanlık Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Seracettin Çom, “İşletme sahibi bilsin ki oturan müşteriler arasından bir iki tanesi denetleyici arkadaşlarımızdır.” uyarısında bulundu.

Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Seracettin Çom, kış aylarının gelmesi ile birlikte sigara denetimlerinin de artarak devam ettiğini söyledi.

Sadece denetimlerde kullanılmak üzere kiralık araç ve fotoğraf makinesi gibi belgeleyicilerin alınması için talimat verdiklerini belirten Çom, “Hem sahadaki ekip hem de finansman olarak bir sıkıntımız yok.” dedi.

Denetlemelerin çapraz yapıldığını dile getiren Çom, “Ekiplere birkaç mahalleyi zimmetledikten sonra birkaç denetleme sonrası o ekibi oradan alıp başka mahallelere veriyoruz. Çünkü aynı yerde tanınmış oluyorlar.” diye konuştu.

Bu durumdan kendisi de muzdarip olan Çom, “Beni tanıdıkları için içeriye pasif direnişle almama eğiliminde olanlar bile oluyor. ‘Genel müdür gelmiş, dikkatli olun’ diye diğer iş yerlerine hemen haber salıyorlar.” dedi.

Tebdili kıyafet ile denetimlere kendisinin de devam edeceğinin altını çizen Çom, “Görev için gittiğim illerde de bunu yapacağım. Aynı zamanda yerelde il müdürlerimiz, yöneticilerimiz de zaman zaman tanınmadan bir müşteri gibi girip denetlemelerini yapacaklar.” şeklinde konuştu.

Denetim ekiplerinin iki şekilde organize edildiğini aktaran Çom, “Bir grup arkadaşlarımız resmi görevli olarak, kimliklerini ibraz ederek gidip denetleme yapacaklar. Bir grup arkadaşlarımız da sanki müşteri gibi gidip, içeri oturup, çayını kahvesini içip müşteri gibi görünerek denetleyecek. Daha sonra kendilerini tanıtacaklar. İşletme sahibi bilsin ki oturan müşteriler arasından bir iki tanesi denetleyici arkadaşlarımızdır.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek