Erkek tipi saç dökülmesine medikal çözüm

Erkek tipi kellik, cinsel bakımdan olgun erkek nüfusunun aşağı yukarı yarısında görülür. İleri yaşlardaki erkeklerde saç seyrekleşmesi beklenirken, erkek tipi kellik olasılığının en fazla olduğu erkekler saç çizgisi genç erişkinlik döneminde gerilemeye başlayan ve saçlı kafa derisi çıplaklaşan erkeklerdir.

JFK Hastanesi Deri Hastalıkları uzmanı Dr. İlgen Gazeteci genç yaşlardaki saç dökülmesine yönelik bu değişim ailede kalıtımla aktarılabildiğini belirtiyor. Erkek hormonları (androjenler), erkek tipi kelliğe yönelik genetik yatkınlığı ortaya çıkaran mekanizma için tetikleyicidir. Testosteron bir enzim tarafından metabolize edilir ve dihidrotestesterona (DHT)dönüşür. Testesteron eksikliği olan erkekler, ailelerinde erkek tipi saç dökülmesi olmasına karşın, hormon tedavisi verilmediği sürece kellik yaşamazlar.

Deneyler sonucunda olumlu sonuçlar alındı
Sözü edilen DHT varlığının, genetik olarak yatkın bireylerde erkek tipi kelliğin ortaya çıkmasına katkıda bulunduğu görülüyor. Söz konusu yeni çözüm ise, saçlı derideki DHT düzeylerini azaltarak daha fazla saçın dökülmesini önleyebiliyor ve yeni saçların büyümesini sağlayabiliyor. İlacın etkinliği, 3000’den fazla erkek hastada yapılan çalışmalarla kanıtlanmıştır. Örneğin 24 ay boyunca tedavi edilen hastaların % 80 ‘i pozitif değişim göstermiştir. Başlangıca göre, ortalama değişim 87,8 saç teli olmuştur. İlaç 3 ay gibi kısa bir dönemde alın bölgesindeki saç dökülmesinde yarar sağlamıştır. İlaç erkeklerde çok iyi tolere edilmiştir.

Özetlersek; tedavinin amacı, saç büyümesini artırmak ve daha fazla saç dökülmesini önlemek. Tepe, ön orta hat saçlı kafa derisinde erkek tipi saç dökülmesi olan erkeklerde kullanılır. Erkeklerin çoğunda saçlı derideki seyrek ve kelleşmekte olan bölgelerdeki saçların sayısını artırır. İki yıllık tedavi ile saç dökülmesi azalmıştır. Maksimum yarar için sürekli kullanım önerilmektedir. Kadınlarda ve çocuklarda kullanılmamaktadır.

“Erkek tipi saç dökülmesine medikal çözüm” için bir cevap

  1. Annemin saçlarında kullanım yaptığı ilaç sonrasında saç dökülmelerinde artış yaşaması beni çok üzüyordu.Bende kullanım yapması için Bioblas Şampuan ile Serumu aldım.2 ay kadar bir süredir düzenli olarak uygulamasını gerçekleştiriyor ve sonuçlardan çok memnun.Çünkü saç dökülmeleri yavaşlarken yeni saç oluşumlarınında varlıklarını gözlemleyebiliyoruz.Ayrıca annemin saçları daha dolgun bir görüneme sahip oldu.Annemin mutlu olduğunu görünce bende çok mutlu oluyorum.Kısa sürede etileri gözlemlenilen böyle bir ürün olduğu için çok teşekkür ederim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek