Erkeklerin ihanet etme nedenleri

Uzun ilişkilerde eşlerine olan duygularını yitiren erkekler ayrılmak yerine, başka bir kadınla ilişkiye girmeyi tercih eder. Peki bu ihanete neden olan başlıca etkenleri merak ettiniz mi? İşte erkeklerin ihanet etmelerinin nedenleri…

– Kadınlar uzun süreli ilişkilerde eşlerine yeteri kadar ilgi göstermemeye başlar. Bu da zamanla erkeği kadından soğutur.

– Çoğu kadın, eşi kendisini aldattığında bunu affeder. Bu da erkeğin yeniden ihanet etmesine cesaret kazandırır.

– Kocanızı hiç dinlemeyip sürekli kendi fikirlerinizi empoze etmeye çalışıyorsanız, partnerinizin aklına başkasının gelme ihtimali her zaman yüksektir.

– Hiçbir erkek sekse kolay kolay ‘hayır’ diyemez. Erkeğin ihanet için fırsatı varsa, bunu değerlendirmekten hiç çekinmez.

– Bir erkeğin başka kadınlar tarafından arzulandığını hissetmesi, egosunu okşar. Bu durumda aldatma kaçınılmazdır.

– Erkeklerin çoğu, ‘Gözlerin görmediğini, kalp de hissetmez’ sözüyle hareket eder ve eşini kandırabileceğine çok inanır. Eşiniz, sizi kandırabileceğine inanıyorsa aldatmayı deneyebilir.

– İhanet, başka bir kadınla ‘yasak ilişki’ erkeklerin adrenalinini yükseltir. Bu heyecan, ihanetin de en büyük nedenidir. İhanetin tadını bir kere aldıysa, devamını getirebilir.

– Evlilik, zaman içinde giderek seks hayatını de monotonlaştırır. Bu da erkeklerin en büyük ihanet nedenlerinden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek