Erkeklerle doğru iletişim ipuçları

Çoğu kadın evlendikten sonra, flört döneminde yaşadıkları büyük aşklarının ellerinin arasından kayıp gittiğine şahit olur. Oysa erkeklerle iletişim için doğru bir dil geliştirerek bu sorunun da üstesinden gelmek mümkün. İşte bu iletişimi sağlamak için dikkat etmeniz gerekenler…

Tartışmaların ana nedeni iletişim eksikliği

Kadınların baş taleplerinden biri, iletişim kurmak. Konuşmaya çok önem veren kadınlar, yatakta da konuşmaktan yanalar. Özellikle sevişme sonrasında erkeklerin sanki aralarında hiçbir şey yaşanmamış, biraz önce coşkulu, şehvetli olan, istekli görünen kendileri değilmiş gibi davranmalarından, hemen giyinip televizyonda maç seyretmelerinden veya yatıp uyumalarından ya da giyinip evden çıkmalarından rahatsız oluyorlar. Kadınlar, cinsellik sonrasında da iletişime ihtiyaç duyuyor. Uzmanlara göre, çiftler arasındaki tartışmalar en çok bu konuda çıkıyor. Kadınlar, cinsellik sonrasında da sevildiklerini duymak istiyor.

Önce tepkisini ölçmelisiniz

Bir erkekten güzel kokmasını isterseniz, alacağınız cevabın olumlu olma olasılığı düşüktür. Özel konuları konuşmaktan utanıyor ya da onu incitmek istemiyorsanız, oturup baş başa konuşmaktansa, bazı yeni hareketleri kendiniz uygulamayı deneyin. Tepkisini ölçün, sonra ondan düşüncelerini öğrenin. Yüzü kızarabilir, geçiştirmeye bile çalışabilir. Ama en azından, ona da yaratıcı olması için yeşil ışık yakmış olursunuz.

“Sakın beni yanlış anlama”

Kadınlar eşlerini arzuladıklarını belli etmek istiyorlar. Ancak bundan çekiniyorlar. İletişim kopukluğu kadınların en çok şikâyet ettikleri konuların başında geliyor. Kadınlar, kocalarına birlikte olmak istediklerini söyleyemedikleri gibi, cinsel anlamda mutlu olmadıklarını da ifade edemiyorlar. Kocalarının kalbini kırmaktan çekindikleri için çoğu zaman taklit yapıyorlar. Aslında istedikleri, erkeklerin bunu anlaması…

Erkekler doğal kadını daha seksi buluyor

Erkeklerin cinsellikte kadınlardan ilk ricası kendileri gibi olmaları… Nedense çoğu kadın kendi karakterine hiç uygun olmadığı halde farklı bir psikolojiye giriyor ve kendisini komik duruma düşürüyor ya da aksine kendisini frenliyor. He iki durumda da yapay görünme kaçınılmaz. Oysa erkeklerin çok basit bir beklentisi var; nasılsanız öyle davranın. Doğallıktan şaşmayın.

Kendinize güvenin

Sürekli vücudunu saklayan kadınlar, erkeklere itici geliyor. Her kadının vücudunda aynaya baktığında beğenmediği bir yer vardır fakat bunu yatak odasına taşımayın. Siz ne kadar rahatsız olsanız da küçük göğüsleriniz ya da büyük kalçalarınız partnerinizin hoşuna gidiyor olabilir. Bu nedenle cinselliği yaşarken beğenmediğiniz yerlerinizi saklamak yerine, beğendiniz yerlerinizi ön plana çıkartın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek