Göz çevresi için bakım önerileri

Göz altında meydana gelen morluklar ve göz altı torbaları, güzelliğine ve cilt bakımına önem veren kadınların kabusu olan ve asla karşılaşmak istemedikleri bir durumlardır. İşte göz çevresinde bu tür durumlarla karşılaşmamak için dikkat edilmesi gerekenler…

Alman Nişantaşı Kliniği dermatoloji uzmanlarından Dr. Belma Bayraktar göz çevresindeki derinin, yüz derisinin diğer kısımlarından üç kat daha ince ve daha az yağ bezlerine sahip olduğunu belirterek, bu bölgenin bakımının dikkatle yapılması gerektiğini söyledi.

Cildin fonksiyonlarının 30’lu yaşların başında yavaşladığına belirten Dr. Belma Bayraktar, şu bilgileri verdi:

“Bağ dokusunun zayıflamasıyla alt göz kapağındaki torbalanma ve sarkmaların nedeni genetik faktörlere dayalı olduğu gibi, bazı içsel hastalıkların bir sonucu da olabilir.

Güneşlenme, stres ve alkol kullanımı gibi bazı faktörler de göz kapakları derilerinin kalitesinin bozulmasına neden olabilir. Göz altı morlukları da ayrı bir antitedir.

İrsiyet, yorgunluk, stres, sigara, alkol kullanımı, travma gibi nedenlerle oluşabilir. Göz altı morluk ve torbalanmalarının tedavisinde kamuflaj ürünlerinin yanı sıra, tedavi edici ürünler de kullanılabilir.

Cilt için kullanılan birçok ürün burası için uygun değildir. Ürün seçiminde uzman danışmanlığı şarttır.”

“Göz çevresi için bakım önerileri” için bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek