Günümüz sosyal ağlarda geçiyor

Günümüz sosyal ağlarda geçiyor

İnternet bir zamanlar bilgi amaçlı kullanılsa da günümüzde eğlence kaynaklarından olan sosyal ağlar zaman israfına neden oluyor.

Bilgiye ulaşmanın en kolay yolu olarak hayatımıza giren internet artık günümüzün başlıca eğlence kaynaklarından olsa da sosyal ağlar zaman israfına neden oluyor.

Reklam verenlerin cevabını merak ettiği konuların başında kullanıcıların internette en çok nerede vakit geçirdikleri geliyor.

Her saatin üçte biri sosyal ağlara

Experian’ın yeni araştırmasına göre internet kullanıcıları arasında sosyal medyanın yeri ayrı. Zira ABD, Birleşik Krallık ve Avustralya’daki kullanıcılar arasında yapılan araştırmaya göre internet başındaki her bir saatin yaklaşık üçte biri (% 27) sosyal ağlarda geçiriliyor.

Sosyal ağlarda geçirilen süre ABD’de 16 dakikayı bulurken, araştırmadan çıkan sonuçlarda bu rakamın Birleşik Krallık’ta 14, Avustralya’da ise 13 olduğu belirtiliyor.

Harcanan zaman geçen seneye göre düştü

Sosyal ağlar halen internetin en çok vakit geçirilen alanları olsa da bu yıla ait veriler 2012′ye nazaran harcanan zamanda bir düşüş olduğunu da eklemek gerekiyor. Sosyal ağları % 9 ile eğlence, % 5′i alışveriş, % 3′ü ise iş odaklı siteler takip ediyor.

En çok zamanı e-postalar alıyor

Experian’ın araştırma raporunda mobil internet rakamları da yer alıyor. Araştırmaya göre web’in yanı sıra mobil cihazlardan internete giren kullanıcıların zamanını en çok e-postalar alıyor.

Henüz sosyal ağların mobil internette vakit geçirme bakımından liderliği ele geçiremediği dikkatlerden kaçmazken, Facebook ve Twitter gibi akıllı cihazlarda da popüler olan sosyal medya siteleri yine de ikinciliği bırakmıyor.

Mobilde de e-postalar lider

2013′ün ilk çeyreğine ait verileri barındıran araştırma bulgularında e-postalar mobil kullanımda 14 dakika ile kullanıcıların en çok vakit harcadığı alanların başında gelirken, 9 dakika ile sosyal ağlar ikinci, 8 dakika ile eğlenceye yönelik internet siteleri ise üçüncü sırada bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek