İç çamaşırında devrim

Yoksa, siz hâlâ babanızın iç çamaşırını mı giyiyorsunuz? Erkek iç giyimi, kadınların 15 yıl öncesine benziyor. İç çamaşır işini babasından alan Fiona Akkohen’e göre bu benzetişi pek güzel değil.

Niye mi, bakın Fiona Akkohen, neler söylüyor: “Yıllar önce hanımlar aldıkları iççamaşırları artık askıları kopuncaya veya lastikler eriyince kadar giyerlerdi. İkinci yedek çamaşırları olanlar sanırım parmakların sayısı kadar azdı. Çünkü, bugün bile iç çamaşırda o kadar patlama yaşamıyoruz”

Erkek iç giyiminde durum nedir?

“Erkeklerin iç giyim rengi kısa bir süre öncesine kadar klasik beyazdı. Erkeklerin iç çamaşırlarını da, genellikle eşleri, sevgilileri alırdı. Ve, kuşkusuz bir tane alınırdı. Ancak, durum çok değişti

Peki, erkekler nasıl değişti?

“Aslında, iç giyimi henüz fazla alacak kadar değişmediler. Ancak, temiz giyinmeyi öğrendiler. Bu arada, içgiyim de çok renklendi. Gökyüzünün bütün renklerini iç giyimde görmeye başladık. Gri tonları, dore ve gümüş tonları çok revaçta. Milenyum denilince hep parlak renkler var. Renklerin yanısıra kullanılan kumaşlarda da büyük değişiklikler oldu. Yünlü ve pamukluların yerini mikrofiber denilen adeta ipeğe benziyen kumaşlar aldı.

Peki, modeller ne oldu?

“Klasik modeller yine giyiliyor. Ancak, bazı şeyleri denemeden ne olduğunu da bilemezsiniz. Örneğin, biz erkek giyiminde yüzde 5 string sattık. Yaz aylarında, slip, tanga ve stringler çok sattı. Kışa girerken de, boksorler daha fazla satıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek