Kaşlarınızın bakımını ihmal etmeyin

Gözlerin güzelliğini tamamlayan kaşlar, hem yüz güzelliği için hem de yüzün ifadesinde oynadığı rol bakımından çok büyük önem taşır. Bu nedenle kaşların şekli, belirgin ve net olmalıdır. Bunun için de kaşlarınızın bakımını ihmal etmemelisiniz.

Kaş bakımı önemlidir. Günümüzde, kaşlarla ilgili teknoloji çok ilerlemiştir. Kalıcı makyaj sayesinde, artık herkes istediği kaş modeline ve yüksekliğine sahip olabiliyor. Bu da kadınlar için büyük bir avantaj.

Eğer gür ve sert kaşlarınız varsa, şekil alması zor olacaktır. İşte böyle bir durumda, kaşlarınıza özel bir bakım yapmalısınız. Her sabah ve akşam, kaş sert bir fırça yardımı ile 9-10 kez fırçalanmalıdır.

Bu fırçalama, kaş diplerini ve civarındaki kasları güçlendirir, masaj yerine geçer. Kaşların canlı ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Göz kapaklarına masaj yaparken, parmaklarınıza vazelin sürün. Bu masaj, hem kaş yönünde hem de ters yönünde yapılmalıdır. Parmaklar kaş üzerinde 10-13 defa gezdirilmelidir. Bu masaj, her açıdan faydalıdır.

Kaşların yukarıda olması doğrudur. Düşük kaşlar kişiyi yaşlı gösterir. Vazelin likite biraz gül yağı karıştırılıp, kaşlar bununla sıvazlanmalı. Kaşı tarayarak form verilmesi, kişiyi olduğundan çok daha genç ve güzel gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek