Kil masajıyla cildinizi canlandırın

Tendeki ışıltıyı yeniden uyandırmak için kil masajından daha yararlı hiçbir şey olamaz. Önceden temizlenmiş cilde haftada iki kez uygulanması yeterli. Gözeneklerde biriken yağı ve tozu, bu şekilde arındırmanız mümkün. İşte kilin yarattığı mucizeler…

Doğal, hafif, iyileştirici etkileri olan, temizleyici niteliğe sahip… Kil tek başına tüm bu marifetleri bünyesinde toplayabiliyor. Bu nedenle kullanıldığı alanlar neredeyse sınırsız; vücut, yüz, saçlar…

Dokulara oksijen gitmesini sağlıyor

Arı kil de denen beyaz kil, emici gücüyle ünlü. Ciltteki pürüzleri temizlemenin yanı sıra, yağ molekülü olan sebumun üretimini azaltarak cilde yeniden ışıltı kazandırıyor.

Yeşil kil yağlı ciltlere, sarı kil yüzün katmanlı bölgelerine iyi geliyor. Kırmızı kil kan dolaşımı üzerinde etki yaratırken, mavi kil dokulara fazla oksijen gitmesini sağlıyor.

Özellikle yağlı ciltlere çok iyi gelecek kil maskesini hazırlamak için ise şunlar yapılmalı;

Üç çorba kaşığı kilin üzerine üç çorba kaşığı sıcak su, üç damla zeytinyağı koyarak karıştırın. Çamuru göz kenarlarına ve dudaklarınıza bulaşmayacak biçimde yüzünüze sürün. 10 dakika kadar yüzünüzde tutun. Sonra ılık limonlu suyla yüzünüzü temizleyip bol duru suyla yıkayın. Özellikle sivilceli ve siyah noktalı ciltlere uygun olan bu maske, en az bir hafta arayla yapılmalı.

Toz kili alın. Yarım ölçü su, yarım ölçü domates, salatalık veya üzüm suyu ile hamur yapın. Bütün yüze ve boyuna ince bir tabaka halinde sürün, yalnız gözlerinizin çevresine sürmemeye dikkat edin. 15-30 dakika, hamur nemliliğini kaybedene kadar bekletin. Ilık su ile durulayın. Yukarıdaki bu maskeleri, vücudunuzun diğer bölgelerine de uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek