Kötü nefes kokusu nasıl giderilir?

Kötü nefes olarak da bilinen ağız kokusu birçok nedenden kaynaklanabilir. Sigara, alkol alma, diş fırçalamama, ağzı yıkamama, diş problemi gibi sebepleri vardır.

Kötü nefes kokusunu giderici yöntemler

Kötü Nefes Kokusu utanç verici bir durumdur. Toplumda yadırganılır. Kolay tedavi edilir. Eğer bu kronikse, tıbbi yardım almak gerekir ve endişe vericidir. Sarımsak, soğan, lahana gibi yiyecekler tükettiğimizde ağızda koku yapar. Bazı baharatlar da buna neden olur. Sindirim bozukluğundan da kaynaklanabilir.

Gaz sıkıntısı, kabızlık, bağırsak bozuklukları koku yaratır. Diş ipi kullanmak şarttır. Ağzın içinde kalan yemek artıklar kokuya neden olur. Diş macunu günde 3 kere kullanılmalıdır. Diş fırçası 3 ayda bir değiştirilmelidir. 6 ayda bir doktora gidilmelidir.

Diş fırçalanmazsa, çürük meydana gelir, hem ağrı verir hem bu da koku yaratır. Çürümeler plak ve bakteri saldırısına yol açar. Sigara nefesi bozacağı gibi dişleri sarartır da. Dumanı ağız ve solunum yolunda kalır. Sinüzit ve akciğer hastalıkları da ağız kokusu yapar.

Kronik böbrek yetmezliği de aynı şekildedir. Doktora görünmek, nedenini tespit etmek, güzel kokulu sprey ve sakız kullanmak sorununuzu çözecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek