Lazer epilasyon öncesi bunlara dikkat

Rahatsız edici tüylerden kurtulmak ve aşırı tüylenmenin önüne geçmek için yaptırılan lazer epilasyon öncesi dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor.

Lazer epilasyon öncesi bunlara dikkat

Güzelliğiniz uğruna gerek sağlığınızdan gerekse boşa para ve vakit harcamak istemiyorsanız epilasyon yaptırmadan önce uzmanların dikkat çektiği bazı uyarılara kulak vermek gerekiyor.

İstenmeyen tüylerden hızlı bir şekilde kurtulup ışıl ışıl ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak kuşkusuz tüm hanımların isteğidir. Bunun için en etkili yöntemlerin başında lazer epilasyon geliyor.

Lazer epilasyon konunun uzmanları tarafından yapıldığında son derece güvenli ve etkili bir yöntem. Paranızı ve vaktinizi boşa harcamamak için epilasyon yaptırmadan önce uzmanların şu uyarılarına bir göz atmanız yararlı olacaktır.

Epilasyonda dikkat edilmesi gereken noktalar

Epilasyon uygulamasından en az 1 ay öncesine kadar ve uygulama süresince tüyleri kökünden almaya yönelik ağda veya epilatör gibi işlemler uygulanmamalı.

Tedavi öncesi tüy rengini açıcı ürünler kullanılmamalı.

Tekrarlayan deri enfeksiyonu olan hastalarda uygulama öncesi tedavi yapılmalı. Düzenli ilaç kullanan kişilerde yan etkiler mutlaka sorgulanmalı.

Uygulama bölgesi temiz olmalı. Vücutta veya yüzdeki tüm kozmetik ürünleri ve makyaj temizlenmiş olmalı.

Epilasyon öncesinde test atışı yapılmalı. 24 ile 48 saat arasında vücudun reaksiyonu gözlemlenmeli ve kişinin epilasyon yaptırıp yaptıramayacağı buna göre belirlenmeli.

Lazer epilasyon uygulaması sonrası hafiften koyuya kadar değişen bir kırmızılık ve kıl etrafında hafif bir şişlik oluşabilir. Bu reaksiyon 1-2 gün içinde geçmezse bir uzmana danışılmalı.

Özellikle radyofrekanslı diod lazer veya radyofrekanslı IPL cihazlarıyla yapılan epilasyon seansları sırasında aynı gün olmamak şartıyla hassasiyet oluşmadıysa ertesi gün, hassasiyet varsa 1 hafta sonra güneşlenilebilir. Lazer epilasyon seansları boyunca güneşlenirken yüksek koruma faktörlü iyi bir ürün kullanılması tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek