Makyajınızı göz şeklinize göre yapın

Gözlerinizdeki anlamı ön plana çıkarmak için göz şeklinize uygun makyaj yapmalısınız. Böylelikle istediğiniz etkileyici bakışları elde edebilirsiniz.

Küçük gözlere açık renk far

Gözleriniz küçükse açık renk far seçin. Koyu renk bir kalemle kirpik diplerine çizgi çekerek göz çevrenizi belirleyin. Koyu renk farı gözün dışına doğru, göz çukurunun üzerine sürün. Kirpiklerinize iki kat rimel sürün.

Ayrık gözlere kestane rengi

Yumuşak tonda kestane rengi bir far ile koyu renk bir diğer far seçin. Kestane rengi farı burnunuz ile gözünüz arasındaki bölgeye uygulayın.

Farın leke gibi durmasını engellemek için rengi iyice dağıtarak gölge havası verin. Koyu renk kalemle göz kapağınızın üstüne ve gözün iç kısmına çizgi çekin. Sadece üst kirpiklerinize rimel sürün.

Yuvarlak gözlere bol rimel

Bir koyu, bir açık tonda iki far rengi seçin. Renkler birbirleriyle uyumlu olmalı. Açık renk farı göz kapağınızın tamamına uygulayın. Koyu renk farı göz kapağınızın sadece hareketli kısmına sürün.

Göze daha uzun bir form kazandırmak için renkleri uygularken gözün dışına doğru çalışın. Göz kapağınıza, kirpiklerin hemen dibinden, boylu boyunca kalem çekin. Çizgiyi göz kenarından dışarı doğru taşırın. Kirpiklerinize iki kat rimel sürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek