Menopozu doğal yollarla frenleyin

Genelde 40’lı yaşlardan sonra kadınların kabusu olan menopozu doğal yöntemlerle frenleyebilirsiniz. İster bitkisel karışımlarla, ister sporla. Belli bir yaştan sonraki tüm kadınlar korkulu dönem sayılan menopozu yaşarlar. Ancak, her kadın için en zor dönem olarak bilinen bu dönem doğal yöntemlere başvurularak en az etkiyle geçirilebiliyor.

Bu zamanlarda ani sıcak basmaları, sıkıntılı sinirli ruh yapısı, uyku problemleri bir kadının en çok hissettiği sorunlardır.

Herbalist ve doğal terapist Işık Kırgız’a göre, böyle anlarda özellikle bedenimize göndereceğimiz olumlu düşünce formları bizi çok fazla destekler. İçimizde bu tip sorunlar hissettiğimiz anlarda ilk yapacağımız şey, düşünsel okyanusunuzda bu anların kısa bir süre içinde geçeceğini onaylayarak kendimizi en mutlu hissettiğimiz anlara yönlendirebilme olmalıdır.

Bol bol yoga yapın
Her gün yoga solumaları ve yoga egzersizleri ile birlikte mavi, yeşil, beyaz renklerle 3-5 dakikalık renk meditasyonu da menopozdan kaynaklanan sıkıntılarımızı azaltmamızı sağlayacaktır. Sevgiyle ve keyifle uyguladığınız bu yöntemler vücudunuzun enerji akışını düzenleyerek salgı bezlerinin dengelenmesine yardımcı olacaktır.

Ayrıca çeşitli hormon ihtiva eden bitkilerde bedeni destekler. Bu bitkilerin en başında birçoğumuzun bildiği adaçayı kullanılır. Ancak, şerbetçiotu bitkisi önemli miktarda dişilik hormonu olan östrojen maddesi içerdiği için özellikle menopoz döneminin en iyi destekleyicisi olarak da bilinir. Aynı zamanda iyi bir yatıştırıcıdır.

Menopoz için mucizevi bitki karışımı
Menopoz için küçük bir bitki karışımı tarifi verelim. Birer tutam; adaçayı, rezene, ebegümeci, papatya, melissa ve şerbetçiotu bitkilerini harmanlayarak hazırlayacağımız bitki karışımı günde 2 su bardağı demleme yapılarak bir aylık kür şeklinde içilmelidir. Bir ay sonunda on gün ara verilerek istenirse daha sonra bu bitkilerle devam edilebilir.

Bunlar dışında özellikle kemik erimesi ve kireçlenme için arısütü, ginseng, köpekbalığı kıkırdağı tabletleri de beden için önemli takviyeler olarak bilinmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek