Mükemmel görünen göbeklerin sırrı

Özellikle yaz aylarının modası olan düşük belli pantolonlar ve göbeği açıkta bırakan kıyafetleri giymek için kusursuz bir göbeğe sahip olmak gerekiyor. Göbeklerini beğenmeyenler ise çözümü gelişen tıbbi çözümlerde bulmuş. Son yılların en moda estetik operasyonlarından biri de göbek estetiği…

Tam anlamıyla sağlıklı, tüm vücut organları gerektiği gibi çalışan birini ameliyat masasına yatmaya, bandajlarla dolaşmaya ne ikna edebilir? Daha güzel olma tutkusu.

Fonksiyonu ne kadar iyi olursa olsun, sahibi tarafından beğenilmeyen bir dudağın ya da burnun gerçekten sağlıklı olduğunu iddia etmek belki de pek doğru değil. Zaten estetik ve plastik cerrahi uzmanları da operasyon kararı alırken en büyük kıstaslarının hastalarının düşünceleri olduğunu söylüyorlar. Yani doktor değil, hasta, burnunu ya da kulağını çirkin buluyorsa operasyona gerek görülebiliyor.

Göbek estetiği

Şu günlerde düşük belli pantolonlar ve göbeği açıkta bırakan bluzlar çok moda. Sıkı ve gergin bir karına ve son derece şekilli güzel bir göbek deliğine kavuşmamızı vaat eden göbek estetiğinin de çok popular olması tabii ki kaçınılmaz. Doğum sonrasında gevşeme, aşırı kilo alma ya da yaş gibi nedenlerle karın germe ameliyatları tercih edilirken genç kızlar arasında da göbek deliği düzeltme ameliyatları hızla yaygınlık kazanıyor.

Kimler göbek estetiğini tercih ediyor?

Karın bölgesindeki fazlalıklardan, deformasyondan şikâyetçi olanlar. Göbek deliğinin şeklini beğenmeyenler tarafından tercih ediliyor. Göbek deliğinde tercih edilen, deliğin tam bir daire gibi yuvarlak ve içine dönük olması.

Göbek estetiği ile ne hedefleniyor?

Karın germe ameliyatlarıyla daha gergin ve düz bir karın, göbek deliği estetiğiyle ise göze daha hoş görünen bir göbek deliği elde edilmesi hedefleniyor. İki ameliyat beraber yapılabiliyor. Bazı karın germe ameliyatlarında göbek deliğinin yeri değişebileceğinden bu göbek deliğine cerrahi müdahale zaten gerekiyor. Ameliyat sırasında göbekteki fıtıklar da gideriliyor.

Göbek estetiği nasıl yapılıyor?

Karın germe ameliyatında önce karın çevresindeki fazla yağlar liposuction yöntemiyle alınıyor. Zayıflamış olan karın kasları ve varsa fıtıklar düzeltiliyor. Karın derisi gerilip fazla kısım çıkartılıyor. Eski göbek yeni açılan göbek deliğine tutturuluyor.

Lokal ya da genel anesteziyle yapılan karın germe ameliyatı 1-2 saat sürüyor. Cilt altına biriken sıvıları atmak için bir diren yerleştiriliyor. Ameliyat sonrasında hastanede 1 gece kalınıyor. 3-5 hafta kadar da korse giyilmesi gerekiyor.

Sadece göbek deliğinin düzeltilmesi ise son derece basit bir cerrahi müdahale; küçük bir operasyonla yeni göbek şekli oluşturuluyor. Lokal anesteziyle yapılan işlem 1 saat sürüyor.

Göbek estetiğinin iyileşme süreci

Karın germe ameliyatlarından sonra hasta 7-10 gün arasında normal hayatına dönebiliyor. Göbek deliği estetiğinden sonraysa hemen günlük hayata dönmek mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek