Nasır ağrılarından kurtulun

Nasır, en basit tanımla cildin korunma amaçlı olarak kalınlaşması olarak ifade edilebilir. Vücutta nasır oluşan bölgeler genelde vücudun ağırlık taşıyan bölgeleridir. Oluştuğu yerlerde ağrılara neden olan nasırların ağrılarından kurtulmak ve nasırları yok etmek için uygulanabilecek bir dizi önlem var.

– Badem yağı, E vitamini ya da lanolin içeren bir kremi nasırın üzerine yedirin. Böylece nasırın yumuşamasını sağlayabilirsiniz.

– Nasırlı bölgeyi yumuşatmak için ılık suda bir süre tutun. Daha sonra fazla sert olmayan bir ponza taşı ile nasırlı bölgeyi hafifçe temizlemeye çalışın.

Soğan veya sarımsak sarın

– Giydiğiniz ayakkabıları ayaklarınıza baskı yapmayacak yumuşaklıkta seçin. Yürürken ayağınızın maruz kaldığı sürekli şokun emilmesi için ayakkabıların iyi durumda olması şarttır. Özellikle ayakkabı topuklarının yıpranması, vücut yükünün yüzde 25’ini çekmekte olan ayak tabanınızla kemiğinize aşırı ve yanlış yük binmesine neden olur.

– Gece yatarken nasır bölgesine bir parça sarımsak veya soğan koyarak iyice sarıp uyuyun. Soğan veya sarımsaktaki asitler nasırın yumuşamasına ve küçülmesine yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek