Papatya ile sinir sisteminizi takviye edin

Papatya; sarı, beyaz, kırmızı çiçekleri olan bir ottur. Yaprakları ve çiçekleri kurutulur, tablet yapılıp saklanır. Kökü de aynı şekilde toplanıp, saklanır. Galen, papatyanın yumuşatma özelliğinin güle yakın olduğunu, ancak papatyanın sıcak olduğunu ve onun sıcaklığının zeytinyağı gibi normal olduğunu söylemiştir.

Papatya, yol kenarlarında, kıraç arazide yetişen bir bitkidir; bahar aylarında toplanır. Birinci derecede sıcak ve kurudur.

Papatyanın şifa verici etkileri

Açıcı ve yumuşatıcı yoğunluğu ve çözücü etkisinin yanında, hafif çekici özelliği de vardır. Muhtemelen, böyle çekici özelliği olmadan çözücü özelliği olması papatyaya hastır.

Papatyanın şişlere etkisi

Sıcak şişleri teskin eder ve onları soğutur. Çok sert olan şişlikleri yumuşatır, çözer. Eğer suyu içilirse, karnın iç organlarındaki yoğun şişleri yumuşatır, çözer.

Papatyanın hareket organlarına yararları

Gerilmiş, sertleşmiş eklemleri rahatlatır ve sinirleri güçlendirir; sinir sistemini takviye eder. O, güç kaybını önleyen ilaçların hepsinden daha etkilidir; çünkü onun sıcaklığı hayvan sıcaklığına benzer.

Papatyanın baş organlarına yararları

Beyini güçlendirir; soğuk baş ağrısına iyi gelir ve beyindeki fazlalık maddelerin çözülüp atılmasını sağlar. Çünkü o, çekmeksizin çözücüdür. Bu ona ait bir özelliktir. Ağızda oluşan aft üzerinde etkilidir.

Papatyanın görmeye faydası

Gözün fazla gözyaşı salgılamasına, çapaklanmaya, sivilce ve arpacık çıkmasına, göz ağrımasına iyi gelir.

Papatyanın solunuma etkisi

Nefes darlığına iyi gelir.

Papatyanın beslenme organlarına faydası

Saraya iyi gelir.

Papatyanın dışarı atan organlara etkisi

İdrar söktürür, taşı atar ve özellikle, kırmızı çiçekleri olanın bu etkisi vardır. Papatya, mesanenin soğuk ve sıcak ağrılarına iyi gelir ve regl kanını söktürür. Onun suyunda parlatma etkisi vardır ve plasentaya faydalıdır.

Papatyanın hummalara faydası

Onun yağı dört günde bir gelen nöbetleri olan hummaya yararlı olur; hastayı onun yağı ile ovmalıdır. Çok şiddetli olmayan, fakat kronik ateşli hastalıklara iyi gelir. Ayrıca, bağırsaklardaki ve diğer bölgelerdeki ateşli yaralara iyi gelir; onlara merhem şeklinde tatbik edilir.

“Papatya ile sinir sisteminizi takviye edin” için bir cevap

  1. öncelikle iyi günler diliyorum. Benim bir sorunum var tabi herkesin sorunu kendine göre büyüktür Allaha şükür benim o kadar büyük bir sorun değil ama 38 yaşındayım kendimi bildim bileli bununla beraberim. Sorunum göz kenarlarında kirpik diplerindeki çapaklanma ile ilgili artık kronikleşti heralde devamlı iltihaplı çapagı aldığımda iltahap akıyor, daha öncede birçok kez tedavi oldum. kimileri yapma ilac, krem verdi kimileri şurup, krem, damla bunları her kullandığımda ya gözlerimde yanma yada göz kapaklarımda aşırı kızarıklık oluyor inanın insan içine çıkmaya utanıyorum hiçbirşey yapmasam devamlı çapaklanıyor. bazen diyorum hiç uyumayayım. bana önerebileceginiz bir şeyler varmı çok sevinirim eger beni bu rahatsızlıktan kurtarırsanız şimdiden teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek