Pratik makyaj bilgileri

Makyaj yapmak bir sanat gibidir. Ne kadar güzel ve dikkatli yaparsanız o kadar güzel bir görünüme sahip olursunuz. İşte makyajda dikkat edilmesi gereken bilgiler…

Kötü veya güzel başlayan bir makyaj başlangıcı ardından düzenlemeler yapmak gerekebilir, yada makyaj tam istediğiniz türden olmamış ve değişimler yapmak istersiniz. Yüzünüzde tüm gün boyunca sizi yorgun veya sert gösteren bir makyaj ile görünmek istemezsiniz !

Makyaj için düzenlemeler ve pratik bilgiler

Gözlerinizi öne çıkarmak için sürdüğünüz göz kalemi; yüzünüze sert bir ifade veriyorsa temiz bir kulak çubuğuyla göz kaleminin üzerinden geçerek dağıtabilirsiniz. Kulak çubuğunun üzerindeki pamuk fazla göz kalemini almaya yardımcı olacaktır.

Yorgunluk, uykusuzluk ya da genetik nedenle gözlerinizin altında koyu halkalar oluşmuşsa gizlemek için; bir miktar gözaltı kapatıcısı ve göz çevresi kremini avucunuzun içinde karıştırın. Parmak uçlarınızla koyu halkaların üzerine uygulayın. Göz çevresi kremi hem bakım yapar hem de kapatıcının kolay sürülüp pürüzsüz görünmesine yardımcı olur.

Zinde ve enerjik görünmek istiyorsanız göz kapaklarınıza açık renk ve pırıltılı far sürün. Özellikle kaşın hemen altına krem ya da fil dişi renginde far sürmek gözlerinizin daha canlı görünmesini sağlar.

Yüzünüzü renklendirmek ve daha canlı görünmek istediğinizde büyük bir allık fırçasını pembe ya da bronz tonlarda allığa batırın. Fazlalığı almak için allık fırçasını biraz sallayın. Elmacık kemiklerinize hafif dokunuşlarla uygulayın. Bu yöntem; başka bir kozmetik işleme gerek kalmadan canlı görünmenizi sağlar.

Esmer tenliyseniz ve cildinizde açık renkli lekelenmeler varsa kayısı renkli bir pudra tercih edebilirsiniz. Bu sayede cildinizdeki renk farklılıkları dengelenecektir. Pudranın doğal bir parlaklık kazandırmasını istiyorsanız; cildiniz pudrayı emdikten sonra ince bir kat nemlendirici krem sürün.

Ojenizin hemen kurumasını istiyorsanız; ellerinizi soğuk ve buz dolu bir kaba sokup yaklaşık 1 dakika bekletin.

Dudaklarınızın daha dolgun görünmesini istiyorsanız alt ve üst dudağınızın tam orta noktasına açık renkli bir parlatıcı sürün.

Koyu renkli rujları sürerken dudak çevresine akıp taşabilir. Bu durumu engellemek için ruj sürmeden önce dudaklarınıza mat pudra uygulayın. Rujun hem kolay sürülmesini hem de kalıcı olmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek