Regl dönemi sorunlarına pratik çözümler

Cildi sivilceler kaplar, kırışıklıklar daha belirginleşir… Regl dönemindeki bu olumsuzluklardan kurtulmak için, kendinize daha fazla önem vermeniz gerekiyor. İşte regl döneminde hanımların güzelliklerini gölgeleyen problemlere karşı pratik çözüm önerileri…
Kadınlar için ayın en zorlu günleri kuşkusuz regl (adet) dönemleridir. Saçlar fön tutmaz, cilt donuklaşır, sivilceler fışkırır, şişkinlikler artar… Bugünlerin kadının morali üzerindeki ters etkisi de işin cabası… Peki bunlara karşı ne yapmalı? Etkilerin tümünü yok etmek maalesef mümkün olmamasına rağmen, çözüm yok da sayılmaz. Yazımızda bu istenmeyen etkileri hafifletmenin ve kendinizi güzel hissetmenin yollarını bulacaksınız.

Kırışıklıklarınız iyice artmışsa

Sadece gözünüzün iç kenarında anticerne, yani kapatıcı kullanın. Böylelikle bakışlarınızı hafifletmiş, açmış olursunuz. Göz çevrenizin iyi nemlenmiş olmasına özen gösterin ve göz çevresi bakımı uygulayın. Kırışıklıklarınız iyice artmışsa, üst kirpiklerinize rimel uygulamak dikkati ve vurguyu kırışıklıklardan farklı bir yöne çekecektir

Tuzlu besinleri azaltın

Regl döneminiz başlamadan birkaç gün öncesinde, tuzlu besinleri azaltın. Çünkü tuz, hücrelerdeki suyu tutar. Haşlanmış yemekler, taze sebze türü besinler vücudunuzdaki fazla suyun atılmasına yardımcı olur. Giysi seçerken dikkat edin. Bu dönemlerde, belden kemerli elbise veya balenli giysiler tercih etmeyin. Kendinizi rahat hissedebilmek için triko ve pamuklu giysiler seçin.

Huysuz saçlara çözümler

Saçınızın bu özel günlerinizde daha uslu, daha şekle girer olmasını sağlamak için öncelikle sert olmayan bir ürün ile yıkayın.

Kendinizi gevşetmek için normal zamanda yaptığınızdan daha uzun bir süre saç ve saç derinize masaj yapın.

Bu günler boyunca, saçınızı ağırlaştırabilecek besleyici bakım ve yağ banyolarından kaçının.

Topuz yapmak veya kuaföre gitmek konusunda da, unutmayın bu günlerde topuz tutmaz; kuaförünüz ne yaparsa yapsın normal günlerinizdeki kadar randıman alamaz. Bu nedenle, beklentilerinizi biraz düşürmeniz hem size hem de etrafınıza daha fazla huzur verecektir.

Ara sıra vücudunuzun da dağınıklılığa ihtiyacı vardır. Doğal olmaktan kaçınmayın.

Sivilcelere kil pansumanı

Regl dönemi öncesinden başlayıp sonrasına kadar sıkıntı yaratan sivilce problemi, güzelliğinizin en büyük düşmanlarındandır. Her şeyden önce, bu dönemlerde yüzünüzün iyi dezenfekte edilmesi için öz yağlar kullanmalısınız.

Kil pansumanı

Cildinizin fazla yağlardan arınması için kil pansumanı yapın. 1 kaşık beyaz kil ve biraz suyla yapacağınız hamuru, cildinizdeki yağlı bölgelere sürüp, 20 dakika bekletin. Daha sonra cildinizi bol soğuk suyla durulayın.

Sivilceleri saklamak için makyaj öncesinde fondöten kullanın. Bu dönem krem, maske veya herhangi yeni bir ürünü denemek için çok yanlış bir dönemdir.

Bu dönemde mümkünse, yeni ürün denemelerini başka bir zamana erteleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek