Sivilcelerinizden bitkilerle kurtulun

Sivilceler özellikle ergenlik dönemindeki gençlerde sıkça karşılaşılan problemlerden biridir. Bazı gençler sivilcelerinden kurtulmak için kremler kullanıyorlar fakat kremlerinde yan etki göstermesi halinde sivilceler düzelmek yerine daha ileri seviyelere ilerleyebiliyor. İşte sivilcelerden kurtulmanın en sağlıklı yolu…Cilt güzelliğimizi gölgeleyen akne ve sivilce sorunuyla başa çıkmak için bitkilerin mucizevî güçlerinden faydalanabilirsiniz. Akdeniz’de yetişen adaçayı cilt temizliği ve akne tedavisi için etkili bir bitkidir.

Adaçayı; cildin gereğinden fazla yağ salgılamasını engeller, cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur, vücuttaki kötü kokuyu giderir, akne ve sivilcelerin oluşmasına sebebiyet veren bakterilerin yok edilmesini sağlar.

Akne ve sivilce tedavisi için adaçayı kürü tarifi

Malzemeler:

2 yemek kaşığı kurutulmuş ada çayı

Yarım yemek kaşığı yulaf ezmesi

Hazırlanışı ve Uygulaması:

Temiz bez bir kesenin içine adaçayı ve yulaf ezmesini alın.

Kesenin ağzını sıkıca bağlayın.

2 litre kaynamış suyun içine keseyi atın.

Su ılınana kadar keseyi içinde bekletin.

Sürenin sonunda akne ve sivilce olan bölgeleri bu suyla yıkayın.

Ilık suyla durulayıp iyice kurulayın.

Geçmiş yıllardan günümüze kadar uzanan adaçayı; özellikle makyaj sonra kalıntıları temizlemek için de etkili bir yöntemdir.

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için; günde 2 litre su içmeyi, dengeli beslenmeyi, makyajla uyumamayı alışkanlık haline getirmeniz faydalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek