Tamamen doğal ürünlerle prenses bakımı

Yeni bir güne kendinizi prenses gibi hissederek başlamaya ne dersiniz? Tamamen doğal ürünlerle yapacağınız bakımla, toksinlerden arınmış ve dinlenmiş olacaksınız. Evde yapacağınız küçük uygulamalarla, kendinizi baştan aşağıya yenileyebilirsiniz. Cildiniz, bedeniniz ve saçlarınıza yapacağınız bakımla, sıcak yaz günlerine yepyeni girebilirsiniz.

Suyun rahatlatıcı etkisini sindirin
Yüzünüzü temizleme jeliyle temizledikten sonra, bıyık bölgenizdeki tüyleri, almak istiyorsanız alabilirsiniz. Küvetinizin içini mikroplardan arındırıcı bir temizleyiciyle yıkadıktan sonra, sıcak olmayan suyla ve güvendiğiniz bir banyo köpüğüyle küveti doldurun. İçine, 4-5 adet bitkisel çay poşetiyle demlediğiniz 1 litre suyu da ilave edin. Başınızın ense tarafına, bir havluyu rulo yapıp yerleştirin. Suyun rahatlatıcı etkisini, bitkilerin kokusunu içinize sindirin. Vücudunuz, bu ilk aşamada su ve bitkisel özlerle dinlenecek.

Şimdi peeling zamanı
30 dakikanın sonunda, sıra küvette peeling yapmaya geliyor. Nemli cildinizi, hem ölü hücrelerden arındırmanız hem de yumuşacık bir köpükle temizlemeniz gerekiyor. Size uygun bir peeling ürününü seçebilirsiniz. Banyo sefasını, soğuğa yakın bir duş alarak bitirebilirsiniz. Hücrelerin dirilmesi, gevşeyen damarların kendisini toparlaması için bu gerekli. Şimdi sırada ayaklar var. Topuklarınızı ponza taşıyla ölü hücrelerden arındırın, ardından kakao yağı, nane yağı ve koku giderici ayak kremiyle iyice masaj yapın.

Masajı ihmal etmeyin
Bütün bu işlemlerin sonunda, tüm vücudunuza ya esanslı bir vücut yağı ya da nemlendirici losyon ile yumuşak hareketlerle masaj yapın. Kan dolaşımını güçlendirecek ve aynı zamanda cildinizin ihtiyacı olan nemi, son aşamada bir kez daha sağlamış olacaksınız. Yüzünüze gece kreminizi, ellerinize el kreminizi sürdükten sonra güzel bir uyku uyuduğunuzda, bütün hafta için enerji topladığınızı siz de fark edeceksiniz.

Kadife gibi bir ten
Teninizi yumuşacık, kadife gibi yapacak, deriyi canlı ve nemli tutacak ürünlerle vücudunuzu nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Kollar, göğüs ve karın bölgenize nemlendiriciyi, birkaç saniye masaj yaparak uygulayın. Cildiniz ipeksi, nemli ve yumuşacık olacak. Yüzünüzü de unutmayın… Yumuşak bir temizleyici ürünle yüzünüzü yıkayın, teniniz daha rahat nefes alacak ve pürüzlerinden arınacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek