Yaşlanmanın etkilerini yok eden öneriler

30’lu yaşların sonlarına doğru cildimizde kendini göstermeye başlayan kırışıklıklar, hepimizin korkulu rüyasıdır. Kırışıklıkları önlemek, sarkmayı engelleyip sıkılık sağlamak, kuruluğu gidermek için bol nemlendirme yapmak gerekir. Aynı zamanda sağlıklı beslenme ve düzenli bir yaşam tarzıyla cilt bakımını desteklemeliyiz.

Yaşlılık karşıtı doğal anti aging formülleri, cildi sağlıklı tutan doğru beslenme yöntemleri ve yüz egzersizleriyle zamanın etkilerini yavaşlatabilir, bize yakışan şekilde ve her yaşı en güzel biçimde temsil ederek yaşlanabiliriz.

30’lu ve 40’lı yaşlarda cildin yaşlanmasını önlemek, kırışıklıklarla mücadele etmek için yapmamız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz…

Yüz sporu – yüz yogası

Genç kalmak, diri ve kırışıksız bir cilde sahip olmak istiyorsanız hemen yüz yogasıyla tanışın! Bu doğal metot sayesinde cildiniz daha canlı ve sıkı kalacaktır. Yüz yogasıyla yüzünüzde elastikiyetini kaybetmiş olan kaslar çalıştırılarak sıkılaştırılır. Yüzün ovalinde, çenede ve yanaklarda kaybedilen şekil ve sarkık bölgeler böylelikle toparlanır ve geri kazandırılır. Üşenmeyin ve egzersizleri her gün yaparak zamanla oluşacak olumlu sonuçları bekleyin…

Kırışıklık karşıtı diyet

Beslenme, anti-age mücadelenizde elinizdeki en büyük silah olacak. Daha doğrusu düzenli beslenme diyelim.

Size kırışıklık karşıtı etkili bir besin kokteyli öneriyoruz:
Bol meyve ve antioksidan zengini besinler tüketmek ve E vitamini açısından zengin yağlardan faydalanmak… Kırışıklık karşıtı diyetin şifresi bu!

Ekspres formül; kırışıklık karşıtı krem

Kendinizi yıpratmadan, lüks kremlerin çekiciliğine kapılmadan yaşlanmayla savaşın, bakımlı ve güzel görünün. Küçük bir mucize gerçekleştirmek için sadece 5 dakikaya ihtiyacınız olacak!

Tek kullanım için gerekli malzemeler

1 doz sade nemlendirici krem, aktarlardan satın alabileceğiniz birkaç damla esansiyel yağ (yabaneşeği, misket üzümü, buğday tohumu yağı) ve bir yudum sakinleştirici, antiviral etkili çam yağı ‘ciste ladanifère’.

Kırışıklık karşıtı kremin hazırlanışı

Malzemelerin tümünü avcunuzun içinde karıştırın ve yüzünüze, boyun ve dekolte bölgesine sürün. Bu bakım kremini sabah akşam kullanabilirsiniz. Çam yağı kırışıklıklarla savaşmada çok etkili bir içeriktir. Bulamadığınız takdirde gül ağacı yağı veya ıtır çiçeği yağı da kullanabilirsiniz.

Yaşlılık lekeleriyle savaşın

Kahverengi yaşlılık lekelerine karşı etkili bir karışım öneriyoruz. Bu lekeler, yaşlanmanın belirtisi olarak ciltteki melanin üretiminin artışa geçmesiyle oluşur. Formülde üç aktif içerik bulunuyor; Petitgrain yağı (antioksidan etkili ve koyu renk lekeler için birebir), Zambak yağı (cilt rengini dengelemek için) ve Buğday tohumu yağı (E vitamini zengini ve antioksidan özellikli).

Bir küçük şişe için: 1 kahve kaşığı zambak yağı, 1 kahve kaşığı buğday tohumu yağı, ve 10 damla petitgrain yağı.

Hazırlanışı: Küçük bir şişede tüm yağları karıştırın ve çalkalayın. Sorunlu bölgeye sabah / akşam birkaç damlayı masaj yaparak uygulayın. Tedaviyi lekeler iyice silikleşene kadar devam ettirin.

İyi alışkanlıklar edinin

Aklınıza geldikçe yüzünüze masaj yapın. Masaj ciltteki kan dolaşımını harekete geçirerek lenf bezlerini boşaltır. Lenf bezleri dolu olduğunda yüz şişik ve su toplamış gibi görünür. Masaj yaparken mutlaka içe doğru dairesel hareketler uygulayın.

Vücudunuzun ve cildinizin gençliğini korumak için fiziksel aktiviteleri ihmal etmeyin. Maraton koşusuna katılmanıza gerek yok, her gün yapacağınız hafif koşular veya yürüyüşler, spor salonunda sadık kalabileceğiniz bir egzersiz programı veya haftada iki veya üç seans su jimnastiği size çok iyi gelecektir.

Son olarak aslında en önemli tavsiyemiz; sigara, alkol tüketimine ve güneşe dikkat edin.

“Yaşlanmanın etkilerini yok eden öneriler” için bir cevap

  1. petitgrain yağını hiçbir aktar bilmiyor, internette satıldığını da görmedim.nereden temin edebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek