Tok tutan besinler

Uzmanlar, tok tutan besinlerle beslenmeye dikkat ederek hem günlerin uzunluğu hem de hava sıcaklıklarının yüksekliği nedeniyle bünyeyi zorlayan orucun daha kolay hale şekilde tutulabileceğini belirtiyor.

Balık yağının faydaları

Yağlı balıklardan elde edilen ve Omega-3 yağ asitleri içeren balık yağının faydaları arasında tansiyonu düzenleme ve beyin fonksiyonlarını geliştirme de bulunuyor.

Balık depresyona engel oluyor

Balık tüketimi ile ruh sağlığı arasındaki ilişkiyi inceleyen araştırmalardan yola çıkan uzmanlar, balık tüketiminin depresyona engel olduğu sonucuna vardı.

Domatesin faydaları

Domatesin faydaları, içeriğinde oldukça yüksek miktarlarda antioksidan ve anti enflamatuar madde bulundurmasından dolayı çok fazladır.

Lor peyniri yumurtadan daha proteinli

Besinler üzerinde yapılan araştırmalarda, birçoğumuzun severek tükettiği lor peynirinin protein bakımından oldukça yüksek düzeyde olduğu tespit edildi.

Meyve suyu yaz sıcaklarından koruyor

Vücuttaki sıvı oranı yoğun sıcaklar nedeniyle hızlı bir şekilde azaldığı için yazın vücudun artan mineral ve vitamin ihtiyacı meyve suyu ile dengelenebilir.

Kemik erimesi nasıl önlenir?

Kemik erimesi, tedavi edilip önlenmediği takdirde kamburluk ve boy kısalığı gibi rahatsızlıkların yanında ölümcül risklere de neden olabilir.

Turşunun faydaları

İçeriğinde yağ ve yüksek kalori bulunmadığı için diyet listelerinin de vazgeçilmezi olan turşunun faydaları oldukça fazladır.

Omega-3’ün yararları

Balıkta bol miktarda bulunan Omega-3’ün yararları; kalp sağlığından beyin gelişimine, hamilelikten çocuk gelişimine kadar oldukça fazladır.

Sodanın zararları

Karbondioksitin vücut için istenmeyen maddelerden olduğunu belirten uzmanlar, karbondioksitli sodanın zararları hakkında önemli uyarılarda bulunuyor.

Kirazın faydaları

Yaz aylarının vazgeçilmez meyvelerinden biri olan kirazın faydaları arasında birçok hastalığa karşı koruyucu ve iyileştirici özelliği de bulunuyor.

Muzun bilinmeyen faydaları

Birçoğumuzun tüketim tercihlerinin başında gelen ve birçok hastalığa iyi geldiği bilinen muzun bilinmeyen faydaları da oldukça dikkate değer.

Çok susayanlar için sahur menüsü

Yazın ortasında geçirdiğimiz Ramazan nedeniyle özellikle gündüzleri çok susayanlar için hazırlanmış özel sahur menüsüyle susuzluğunuzu azaltabilirsiniz.